AdresİSTANBUL/TÜRKİYE
Çalışma SaatleriHAFTA İÇİ : 08:00 - 20:00
Satış Ve Bilgi+90 (216) 486 2626

Asfalt Yada Beton Kırma & Kesme

Beton Kesme Nedir?

Beton kesmeyi tanımlayama bilmek için öncelikle beton kesiminin ne olduğunu bilmek gerekmektedir.

Beton kesme işlemi, uygulanacak olan yüzeye hataları minimum seviyeye indirerek toz çıkarmadan ve yüzeye zarar vermeden yapılan ve bir bütünü istediğin kadar parçaya kesme işlemidir. Beton kesme işlemi gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bu konulardan en önemlisi taşıyıcı bölgelere zarar vermeden işlemi yapmaktır. Kesim işlemi genellikle karot adını verdiğimiz makineler ile yapılmaktadır. Beton kesme işleminin zararsız bir şekilde gerçekleşmesi tek başına yetmediği için hızlı da olmalıdır.Dünyada kullanılan en hızlı ve Hatayı minimuma indiren iki sistemden birincisi Karot Makineleri ikincisi ise Hidrolik kesmedir. Mühendislerimiz tarafından titizlikle hazırlanan projeleri teknisyenlerimiz tecrübelerini  son teknoloji cihazlarımız ile birleştirerek sizlere hatasız ve hızlı proje uygulamaları sunuyoruz.

*Karot Beton kesme;

Genellikle Betonarme döşeme ve Perde kesiminde kullanılan bu yöntemin birçok kullanım alanı vardır.

Beton kesme firmamız bünyesinde bulunan .. mm kadar delme işlemi gerçekleştire bilen elektrikli yada akaryakıtlı makineler ile gerçekleştirilir. Bu makinenin tercih edilmesinde ki en büyük etken zaman tasarrufu sağlayarak işçilik maliyetlerini %80 oranında azaltmaktadır. Bünyemizde bulunan karot kesme makineleri yatay ve dikey biçimde kullanılacak şekilde geliştirilmiştir.Hiç bir koşulda darbe vermeden demir döşenmiş yada döşenmemiş zeminde 45º ile 90º ‘ lik  açılarda delim yapabilme Q20 çap & Q700 çap arası , 600 cm derinliğine kadar delim yapabilmektedir.

Kullanım alanları;

*Asansör boşluğu açımlarında

*Merdiven boşluğu açımlarında

*Derz kesimlerinde

*Kapı ve Pencere açılımlarında

 

Hidrolik Beton kesme;

                Genellikle Perde  Betonların  kesiminde kullanılan bu yöntemin bir çok kullanım alanı vardır.

Beton Kesme  firmamız bünyesinde bulunan ray üzerinde hareket eden elektrikli yada   akaryakıtlı  makineler ile gerçekleştirilir. Bu makinelerin tercih edilmesinde ki en büyük etken hızlı ve ekonomik olmasıdır. Bu yöntemin uygulandığı kesim işlerinden sonra tadilat gerekmemektedir.  Raylı sistem uygulandığı için kesim sonrası düz bir zemin oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra makinenin uzaktan kontrol ediliyor olması uygulama aşamasında bize tam güvenlik sağlayarak iş kazaları riskini  % 99 oranında azaltmaktadır.İnşaat işlerinde beton kesme Uluslar Arası Çalışma Örgütünü bu uygulamaya tam not vermektedir.

Kullanım alanları;

*Havalandırma boşlukları

*Şaft açımı

*Tabliye tadilatları

*Kalın Beton Kesimleri

*Kapı ve Pencere açılımları

*Asfalt  kesimleri ve onarım işlemleri

*İnşaat derzleri

*Kontrol derzleri

*Dilitasyon Derzleri

*Merdiven Boşlukları

*Asansör Boşlukları