AdresİSTANBUL/TÜRKİYE
Çalışma SaatleriHAFTA İÇİ : 08:00 - 20:00
Satış Ve Bilgi+90 (216) 486 2626

Hafriyat ve Moloz

Bina yada farklı özel amaçlı yapı projeleri için uygun zeminin sağlanması için yapılan hazma ve taşıma işlemine hafriyat denir.Yıkılmış yapıların enkazına ise moloz denir. Hafriyat ve molozun dökümü sırasında çevre çok büyük zarar görmektedir.Belediyeler ortaya çıkacak zararları engellemek için kapatılmış maden ocakları ve orman dışındaki devlet arazilerine gerekli izin karşılığında dökümüne izin vermektedir. Bununla ilgili  izinsiz ve usulüne uygun olmayan yerlere döküm yapımı sonucu oluşan çevre sorunları sıkça haberlerde karşımıza çıkmaktadır.Bu olayın denetimi devletin sorumluluk alanına girmektedir. Neticede hafriyat firmaları kendilerine gösterilen alanlara bu malzemeleri taşımak ve dökmek zorundadır.

Yapı oluşumu  için veya boş arazilerde yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkan hafriyatın toprağı, yıkılmış veya tadilat çalışmaları sırasında ortaya çıkan molozun taşınması da başlı başına iştir. Her şeyden önce inşaat ve yıkıntı atıklarını taşımak için izin ve ruhsat alınması gerekmektedir. Hafriyat ve Moloz dökümü için gerekli şartları hazırlayan firmalara belediyeler taşıma belgesi verirler ancak bu belge verildiği il sınırları içinde geçerli olur.

Yapı İnşaat olarak İstanbul ve Marmara bölgesinde bu izinlere sahibiz. Atıkların taşınması sırasında bir takım önlemler alarak ve belirli kurallara uyarak bu işi yapmaktayız. Bu kurallara örnek verecek olursak ; Atıkların taşınması sırasında çevrenin kirletilmemesi , trafik akışını aksatmamak iş sağlığı güvenli önlemlerini almak ve trafiği kesmemek için araş yoğunluğunun az olduğu saatlerde taşıma işlemini gerçekleştirmek gibi kurallara uyarız. Moloz ve hafriyatın taşınması için belirlenmiş güzergahı takip ederiz. Moloz ve Hafriyatı duruma göre çuvallı veya çuvalsız olarak çevreye zarar vermeden , temiz ve profesyonel bir şekilde taşınması ve atılması YAPI İNŞAAT olarak birinci hedefimizdir.

Yapı İnşaat olarak ;İstanbul ve Marmara Bölgesinde Yıkım ve Tadilat işlerini başarıyla sürdürmekteyiz. Yıkım ve Tadilat işlemini biz gerçekleştirmemiş olsak bile hafriyat ve moloz taşıma hizmeti vermekteyiz.