AdresİSTANBUL/TÜRKİYE
Çalışma SaatleriHAFTA İÇİ : 08:00 - 20:00
Satış Ve Bilgi+90 (216) 486 2626

Kalıp İşleri

KALIP TANIMI

Betonun  istenilen taşıyıcı gücü kazanana kadar onu taşımaya yarayan ;ahşap , metal veya plastik yardımcı yapı elemanlarına kalıp denir.

KALIPLARIN TEMEL GÖREVLERİ

-Betonarme yapılara gerekli şekil ve boyutları vermek.

-Beton dökümü sırasında ortaya çıkan basınç ve ağırlıkları taşımak ve ortaya çıkan titreşim ve darbelerin vereceği hasarı engellemek.

-İstenilen durumlarda çalışma ve  iletim döşemesi gibide kullanılmalıdır.

KALIPTAN BEKLENEN GENEL ÖZELLİKLER

Pürüzsüz, ölçülere uygun ve beton zayiat yaptırmaması. Çok az ekipmanla kurulabilmelidir. Uygulama ve Geri söküm aşamasının kolay olması. Şartnameye uygun ön gördüğü beton ağırlığın ve beton döküm hızından dolayı ortaya çıkan yükleri taşıması. Taşınması kolay olmalı , hataların basit uygulamalarla çözülebilmeli ,usta gereksinimi az ve ekonomik olmalıdır.

YAPI İNŞAAT KALIP İŞLERİNDE SİZE HANGİ HİZMETLERE SUNAR

Yapı İnşaat Kalıp işinde, çok zorlu projelerin altından alnının akıyla çıkmıştır. Bünyesinde ihtiyacınız olan bütün ekipmanları bulundurmakla beraber kalıp işinde uzman kalıp ustaları ile kalıp işlerinizi ivedilikle yapmaktadır. Kalıp işi İnsan vücudunun iskeleti gibidir. Doğru yöntem kullanılmazsa gelecek olumsuzluklarla mücadele edemez .  Kullandığımız kalıp işçiliğini iki basamakta sınıflandıra biliriz.
Yapıldıkları malzemelere göre kalıp işçiliği ve Yapılış yerlerine göre kalıp İşçiliği

Yapıldıkları Malzemelere göre kalıp işçilik çeşitleri :Tahta Kalıp İşçiliği; Ahşap Levhalı Kalıp İşçiliği; Sac Kalıp İşçiliği; Ölü Kalıp (Beton içinde kalır) İşçiliği; Duvar Kalıbı İşçiliği; Kayar Kalıp İşçiliği;Tırmanır Kalıp İşçiliği;Tünel Kalıp İşçiliği

Yapılış Yerlerine göre kalıp işçilik çeşitleri: Brüt Beton Kalıpları İşçiliği; Perde Kalıpları İşçiliği; Kiriş Kalıpları İşçiliği; Kolon Kalıpları İşçiliği; Döşeme Kalıpları İşçiliği; Merdiven Kalıpları İşçiliği